Profesyonel kayıt stüdyosu

Profesyonel kayıt stüdyosu

Profesyonel kayıt stüdyosunu yarı profesyonel stüdyodan ayıran şey, öncelikle bir alan işlevidir. Profesyonel stüdyo muhtemelen enstrümanlar ve vokaller için birden fazla özel canlı odaya sahip olacak. Stüdyoyu dış gürültülerden (geçen kamyonlar gibi) izole etmek için yüzer bir zemine sahip olabilir. Ayrıca muhtemelen halihazırda kullanmakta olduğunuz şey üzerinde birkaç iyileştirme sunan birkaç pahalı “oyuncak” a sahip olacaklar.

Profesyonel kayıt stüdyosu
Profesyonel kayıt stüdyosu

• Dijital dönüştürücüler. Ses arayüzünüzde yerleşik bir dijital dönüştürücünüz zaten var. Dijital dönüştürücüler, analog giriş sinyallerini dijital olanlara dönüştüren ve dijital çıkış sinyallerini analog olanlara dönüştüren bağımsız birimlerdir.

• Ana saatler. Dijital sinyallerin senkronize olabilmesi için dijital bir saat tarafından çalıştırılmaları gerekir. Ses arayüzünüz şu anda ana saat olarak hizmet ediyor – diğer her şeyin izlediği senkronizasyon kaynağı. Bağımsız bir ana saat bunu bir adım daha ileri götürür.

• Analog dişli. Dijital ses yazılımı eklentileri, EQ ve sıkıştırma gibi efektler için kullanılan bağımsız donanımın yerini aldı. Birçok profesyonel ses mühendisi, bunlar ve diğer efektler için analog cihazların ses kalitesini tercih eder.

Sonuç olarak, bir kayıt stüdyosu, karşılayabileceğiniz her şeydir. Ne tür bir kayıt stüdyosuna sahip olduğunuzu veya istediğinizi belirlemekten ziyade, kayıt stüdyonuzu ne için kullanmayı planladığınıza odaklanmalı ve buna göre inşa etmelisiniz.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]